SON DAKİKA
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Torbalı, sürdürülebilirliğe imza attı

Bu haber 01 Aralık 2022 - 22:14 'de eklendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen “İlçe Sürdürülebilirlik Ofisleri Çalıştayı” başladı.  Çalıştaya Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ile beraber 16 ilçenin belediye başkanı imza attı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 2019’da kurulan İzmir Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı’nın (SKGA) organize ettiği “İlçe Sürdürülebilirlik Ofisleri Çalıştayı” başladı. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde iki gün sürecek çalıştayın açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yaptı. Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, protokole imza attıktan sonra“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’in başkanlığında gerçekleştirilen İzmir Sürdürülebilirlik Ofisleri Çalıştayı’na katılıp “Sürdürülebilirlik Kalkınmanın” ilçemizde uygulanması için şehrimiz adına imzamızı attık… Hayırlı, uğurlu olsun…” ifadelerini kullandı.

TEMSİLCİLER BİRARAYA GELDİ

ÇALIŞTAYDA Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, İzmir SGKA Genel Koordinatörü ve Başkan Danışmanı Ruhisu Can Al, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Genel Sekreteri Mehmet Yavuz ve ilçe belediye başkanları, sürdürülebilirlik ofisi temsilcilerinin yanı sıra akademisyenler, UNDP, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ağı (UCLG-MEWA), İZKA gibi sürdürülebilir kalkınma odaklı çalışan kurumlar ile Ege Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD), Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) gibi kuruluşların temsilcileri yer aldı. Programda ayrıca “Sürdürülebilirlik Taahhüdü” imzalandı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başta olmak üzere ilçe belediye başkanları da kent yönetimlerinde sürdürülebilirlik kriterlerine uyacaklarını taahhüt etti.

TAAHHÜTTE ŞU İFADELER YER ALDI:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak;

Birleşmiş Milletlere üye ülkeler tarafından 2030 sonuna kadar ulaşılmak istenen küresel amaçlar; ekosistemi-gezegeni, ekonomiyi ve toplumu gözetmektedir. 17 küresel Sürdürülebilir Kalkınma Amacı çerçevesinde hareket etmek, yaptığımız ve yapmayı planladığımız projeler, iş ve eylemlerde bu amaçlarla uyumu gözetmek, hem yerel yöneticisi olduğum kente ve topluma, hem de gezegene karşı sorumluluğumdur.

Bu sorumluluk bilinciyle;

-Belediyemizin çalışmalarını, plan ve projelerini Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlaştırarak yürütmek için;

-Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının kendi ilçemde farkındalığının artırılması ve yaygınlaştırılması için;

-Çevresel, ekonomik ve toplumsal hedefleri içeren 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının yerelleştirilmesi yönünde ilçemde diğer sivil toplum kuruluşları ve kurumlarla paydaşlık ilişkisi kurarak birlikte hareket etmek için;

-Küresel amaçlara uyum ve kriterlerin takibi ve izlemesinin yapılması amacıyla Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı ile birlikte oluşturulan İlçe Sürdürülebilirlik Ofisimizin insan kaynağını ve çalışma kapasitesini geliştirerek, doğrudan başkanlığa bağlı çalışmasını ve düzenli sürdürülebilirlik raporlarının hazırlanmasını sağlamak için; Yukarıda detaylarıyla tarif edilmiş olan Küresel Amaçların yerelleştirilmesi için çalışacağımı taahhüt ediyorum”

KİMLER İMZA ATTI?

Protokole Başkan Soyer ile Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Menderes Belediye Başkanı Erkan Özkan, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu adına Belediye Başkan Yardımcısı Aykut Kolatar, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç imza attı.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.