SON DAKİKA
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004
Reklam Kodu r004Reklam Kodu r004

Değişimi yönetti, dokuzuncu kez ‘En İyi İşveren’ seçildi

Bu haber 25 Ocak 2023 - 0:41 'de eklendi.

Bağımsız araştırma kuruluşu “Top Employers Institute” tarafından her yıl gerçekleştirilen uluslararası araştırma, dünya genelinde çalışanlarına en iyi koşulları sunan, çalışanların gelişimini hedefleyen, istihdam koşullarını sürekli iyileştiren lider işverenleri belirledi. Torbalı’da faaliyet gösteren JTI Türkiye dokuzuncu senesinde de bu ödülle buluştu ve Türkiye’deki diğer Top Employer şirketleri arasında üçüncü sırada yer aldı.

JTI Türkiye İnsan ve Kültür Direktörü Sanlı Güler; “Top Employers Institute tarafından dokuz yıldır bu ödüle layık görülmek her geçen gün kendi hedeflerimizi aşarak daha iyiyi hedefleyen bizleri motive ediyor. Bu ödül aslında hedefler koyan, bu hedeflere ulaşmaya kendini adayan, yeni girişimlere katılan, diğer çalışma arkadaşlarına ilham veren bir kültürle ilgili: JTI Kültürü. Top Employer Sertifikası, hem şimdiki hem de gelecekteki çalışanlarımıza fikirlerini ifade edebilecekleri çalışma ortamları yaratmak, dinamik bir organizasyon yapısında onların esnekliklerini artırmak, yeteneklerini adil bir şekilde değerlendirmek ve gelişmelerini sağlamak konusundaki taahhüdümüzü gösteriyor.

BİLİNDİĞİ üzere Pandemi dönemi tüm dünyada iş yapma şekillerini değiştirdi ama sürecin sona ermesiyle alışılageldik sistemlere geri dönüşler de oldu. Ancak JTI olarak yeni çalışma şekilleri politikamızı hızlıca hayata geçirdik ve dünya çapında tüm JTI çalışanları %50 ofis, %50 evden çalışmaya başladı. 2021 yılında başladığımız Aile İzni Uygulamamızı da genişleterek sürdürüyoruz. Erkek çalışanlarımız da 20 hafta ücretli doğum izni kullanarak ailelerinin yanında olabiliyorlar. Bir diğer uygulamamız ise çalışanlarımıza tüm JTI dünyasında yeni iş fırsatlarına erişimlerini sağlayan Yetenek Yolcuğu uygulamamız. İster ülke içinde ister ülke dışında yatay ya da dikey tüm boş pozisyonlara başvuru yapılması olanaklı kılınırken aynı zamanda Türkiye’de departmanlar arası rotasyonla çalışanlarımızın kariyer gelişimlerini sağlıyoruz.”

JTI HEM MERKEZDE HEM DE FAALİYET GÖSTERDİĞİ BÖLGELERDE LİSTENİN EN ÜSTÜNDE

JTI, global olarak da Top Employers Institute tarafından yalnızca 15 şirkete verilen “Global En İyi İşveren” sertifikasına üst üste dokuzuncu kez layık görüldü. JTI, global sertifikanın yanı sıra, faaliyet gösterdiği beş bölgede de sertifika aldı. JTI İnsan ve Kültür ve Kurumsal Güvenlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Guergana Andreeva “Çalışanlarımızı yaptığımız her işin kalbine koymamız JTI’ı eşsiz bir işveren yapıyor. Çalışanlarımızın şirketimizi önemsediği gibi biz de onları önemsiyoruz” şeklinde konuştu. Top Employers Institute CEO’su David Plink ise: “Olağanüstü durumlar en iyi insanları ve kurumları ortaya çıkarıyor. Bu sene Top Employer Sertifikasyon Progamımızda Top Employer 2023 sertifikasına hak kazanan şirketlerde buna tanık olduk. Bu şirketler çalışanlarının gelişimi ve esenliği için en iyi uygulamaları hayata geçirdiler ve bunu yaparak da çalışma hayatını zenginleştirdiler” dedi.

Reklam Kodu r028.Reklam Kodu r029Reklam Kodu r030.Reklam Kodu r031

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.